Kam vyraziť? Naše tipy na trasy v okolí

Pripravili sme pre vás tipy na štyri trasy, ktoré by vás mohli zaujať. Dve rovinaté a dve horské. Každá z nich má variant pre nenáročných cyklistov a variant pre tých, ktorým sú krátke trasy málo.

Trasa č. 1 - Štefánik

Začneme trasou, ktorú sme nazvali Štefánik. Vedie po cyklotrase z Vajnôr na mohylu Milana Rastislava Štefánika pri obci Ivanka pri Dunaji. Nachádza sa v tesnej blízkosti letiska a označuje miesto, kde M. R. Štefánik zahynul pri leteckom nešťastí. Rovinatá trasa k mohyle a späť do Vajnôr má necelých 15 kilometrov, takže by ste ju mohli zvládnuť za približne hodinu.

Trasa_StefanikJPG

Trasa č. 2 - Čunovo

Ak máte radi roviny a veľa Slnka, pridávame tip na druhú rovinatú trasu. Rovnako vedie z Vajnôr a smeruje do Čunova. Trasa obchádza letisko, ďalej vedie po cyklocestách v bratislavských mestských častiach, prevedie vás cez Prístavný most na pravý breh Dunaja, po ktorom sa dostane až do Čunova. Ak máte radi umenie, nevynechajte galériu Danubiana. Trasa z Vajnôr do Čunova meria 35 kilometrov, zvládnuť by ste ju mali asi za dve hodiny a potom ďalšie dve hodiny potrvá cesta späť.  

trasa_cunovoJPG

Trasa č. 3 - Biely kríž

Ak vám vadí horúce Slnko, či protivietor a radšej sa zdržujete v tôni stromov, odporúčame vám výlet v Malých Karpatoch. Hoci vás čakajú aj kopce, e-bike si s nimi v pohode poradí a ochotne vás cez ne prevedie. Naša prvá trasa vedie z Vajnôr po cyklotrase v smere na Sv. Jur, kde vás tesne pred mestom otočí späť do Bratislavy. Áno, je to trochu zachádzka, ale bezpečnejšia trasa, ako by ste mali ísť priamo z Vajnôr do Rače. V Rači začína prvé stúpanie, kde skončí až na Bielom kríži. Ideálne miesto na oddych a osvieženie v bufete. Odtiaľ môžete pokračovať opäť po asfaltke dlhým zjazdom do Sv. Jura a naspäť do Vajnôr. Túto 34 kilometrovú trasu by sme mali zvládnuť približne za dve hodiny.
trasa_vajnory_raca_svjur_vajnoryJPG

Trasa č. 4 - Záhorie

Trasa s názvom Záhorie vás prevedie z juhovýchodnej strany Malých Karpát na severozápadnú. Začiatok je opäť vo Vajnoroch a pokračuje do Sv. Jura. Cesta krásnym lesom sa preklopí z neustáleho stúpania do dlhého zjazdu, ktorý vás prevedie cez opustený kameňom v Medených Hámroch do obce Borinka. Pokračujete do stupavského zámockého parku, kde môžete dať niečo dobré a cez obec Marianka a späť lesy sa vraciate späť. Vyše 50 kilometrov by ste mali zvládnuť za približne za približne 3,5 hodiny.  

trasa_zahorieJPG
obrázky: mapy.cz